Finsko zvýšilo stupeň ohrožení. Tajné služby totiž mají informace o teroristické hrozbě

Finská zpravodajská služba SUPO zvýšila ve středu stupeň ohrožení v zemi. Podle agentury Reuters má totiž informace o plánech a projektech teroristů ve Finsku.

Helsinky Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pistole (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

„Nejvýznamnější teroristickou hrozbou ve Finsku jsou stále osamělí vlci malé skupiny motivované radikální islámskou propagandou nebo teroristickými skupinami, které je podporují," uvedlo SUPO v prohlášení poté, co zvýšilo stupeň ohrožení z nízkého.

Podle předchozích informací, které pocházejí z listopadu 2015, byla hrozba teroristických útoků ve Finsku nízká. Nyní byl stupeň rizika změněn na zvýšený, tedy stupeň číslo dva na čtyřstupňové škále.

Úřady uvedly, že podrobně sledují asi 350 jedinců, což je o 80 procent více než v roce 2012. „Zájem o Finsko ze strany muslimských radikálů je vyšší. Finsko je považováno za jednu ze západních zemí, které tvoří koalici proti teroristické organizaci Islámský stát. Islamisté svou propagandu šíří i ve finštině a míří ji i proti Finsku. Tato propaganda vyzývá k útokům ve Finsku," píše podle ČTK SUPO.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme