Firemní vánoční večírky jsou v Americe velmi oblíbené

Většina amerických firem a státních organizací už má za sebou předvánoční podnikové večírky. Na mnoha místech pořádali sváteční setkání nájemci domů s nájemníky, lékaři se sestrami v nemocnicích a učitelé s rodiči ve školách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

radost z dárku | Foto: Jan Rosenauer

Někde museli uspořádat večírků několik, aby uspokojili všechny zájemce. Takovou institucí byla Světová banka, kam byl na předvánoční večírek pozván washingtonský zpravodaj ČRo Miroslav Konvalina.

Jen před Vánoci můžete vidět tančit viceprezidenty Světové banky na diskotéce v reprezentačních prostorách ústavu, který spravuje 40 miliard dolarů.

Světová banka, která sídlí tady ve Washingtonu a má okolo 10 tisíc zaměstnanců, uspořádala během tohoto týdne asi pět velkých svátečních setkání zaměstnanců, takže nový delegát z Lucemburska nabyl pocit, že v bance se slaví každý den.

Hala nového sídla banky pár set metrů od Bílého domu se přeměnila i v noci na dnešek na parket s v tu chvíli nejpestřejším mezinárodním zastoupením tančíčích zaměstnanců.

Světová banka má totiž 185 členských zemí. Jak upozornila Český rozhlas stálá zástupkyně naší země Jana Matesová, na vánočním stromu u vchodu do banky jsou vlaječky všech zemí, včetně Česka.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme