Firma BP instaluje nový závěr na poškozený ropný vrt

Americké ministerstvo spravedlnosti začalo vyslýchat svědky havárie ropného vrtu společnosti BP v Mexickém zálivu. Jde o součást trestního vyšetřování nejhoršího úniku ropy v amerických dějinách. Oznámil to americký ministr spravedlnosti Eric Holder.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moře znečištěné únikem ropy v Mexickém zálivu

Moře znečištěné únikem ropy v Mexickém zálivu | Zdroj: ČTK

Pracovníci společnosti BP se teď snaží nasadit na poškozený vrt nový ventil, který má být schopný odčerpávat skoro všechnu unikající ropu. „Pokrok v práci nás těší," prohlásil viceprezident BP Kent Wells, který teď vystupuje jako hlavní zástupce firmy odpovídající za technické otázky.

Pracovníci BP nejprve o víkendu odstranili původní závěr, který odčerpával jen část unikající ropy. Ta pak začala tryskat do moře zcela nekontrolovaně. Teď instalují dálkově řízené ponorky nový závěr, který by měl postupně být schopný zachytit prakticky všechnu unikající ropu a dopravit ji do tankerů na hladině.

I to je ale dočasné řešení. Společnost BP dál odhaduje, že vrt definitivně zabetonuje v polovině srpna.

Vít Pohanka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme