Trumpova firma čelí trestnímu vyšetřování. Nepravdivě vykazovala majetek, uvedla prokurátorka

Firma bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa již není předmětem čistě občanskoprávního řízení, ale trestního vyšetřování, oznámila podle agentury Reuters kancelář generální prokurátorky státu New York Letitie Jamesové. Kancelář zároveň uvedla, že se zapojuje do vyšetřování Trump Organization, které vede manhattanský prokurátor Cyrus Vance.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyrus Vance se pak zabývá Trumpovým podnikáním v době, než se stal prezidentem. Ilustrační foto | Foto: Carlos Barria | Zdroj: Reuters

Jamesová prošetřuje, zda Trumpova společnost nepravdivě vykazovala majetek, aby si zajistila půjčky a ekonomické a daňové výhody.

Tlak na Bidena roste. Kvůli konfliktu v Izraeli čelí kritice na více frontách, dohnala ho vlastní strategie

Číst článek

„Informovali jsme Trump Organization, že naše vyšetřování již není čistě občanskoprávního charakteru,“ uvedl mluvčí kanceláře. „Nyní společně s manhattanským prokurátorem aktivně vyšetřujeme Trump Organization v trestním řízení,“ doplnil.

Cyrus Vance se v odděleném vyšetřování zabývá Trumpovým podnikáním v době, než se byznysmen stal prezidentem, a „možným rozsáhlým a dlouhodobým jednáním kriminálního charakteru“ včetně daňových podvodů a falšování obchodních záznamů v jeho společnosti.

Vance se začal případem zabývat poté, co někdejší Trumpův právník Michael Cohen zaplatil dvěma ženám, aby před prezidentskými volbami v roce 2016 pomlčely o Trumpových záletech. Vyšetřování nabralo na obrátkách poté, co Trumpa v loňských volbách porazil demokrat Joe Biden.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme