Fischer: O radaru na českém území rozhodne až nový kabinet

Dočasná vláda premiéra Jana Fischera nebude dál postupovat v ratifikaci smluv o americkém radaru. Premiér to řekl v Bruselu, kde se setkal s generálním tajemníkem NATO Jaapem de Hoop Schefferem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Fischer s Jaapem de Hoopem Schefferem | Foto: Pavel Novák

Premiér Fischer ujistil generálního tajemníka Severoatlantické aliance o kontinuitě české zahraniční politiky i po změně vlády. Informoval ho také o schválení početních stavů zahraničních vojenských misí svým kabinetem s předstihem na příští rok. Teď se návrhem bude zabývat parlament.

Otázku pokračování ratifikace smluv se Spojenými státy o radaru protiraketového systému ale nechá jeho vláda až na kabinetu, který vzejde z předčasných voleb. "Ratifikační proces se nezastavil, ale trochu přerušil. Bude pokračovat po volbách v říjnu. Politicky zformovaný kabinet rozhodne, jak postupovat dál," uvedl Jan Fischer.

V Bruselu český premiér ještě zůstává a setká se coby předseda Evropské rady se šéfem Evropské komise Josém Barrosem. Jde hlavně o přípravu červnového summitu Unie, který uzavře české předsednictví.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme