Nejméně deset mrtvých si vyžádal požár v tréninkovém centru fotbalového klubu Flamengo v Riu de Janeiru

Při požáru v tréninkovém centru brazilského fotbalového klubu Flamengo v Riu de Janeiru zemřelo v pátek nejméně deset lidí a nejméně tři další jsou zranění, informuje agentura Reuters. Podle BBC začalo hořet, když hráči spali. Příčina zatím není známá.

Rio de Janeiro (Aktualizováno: 12:19 8. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při požáru v tréninkovém centru brazilského fotbalového klubu Flamengo v Riu de Janeiru zemřelo v pátek nejméně deset lidí | Foto: Ricardo Moraes | Zdroj: Reuters

Požár ve staré části centra Ninho de Urubu, kterou se Flamengo po loňském vybudování nového zázemí otevřeného teprve před dvěma měsíci chystalo zbourat, vypukl po páté hodině ráno místního času. Hasiči dostali oheň pod kontrolu po dvou hodinách.

Oběti zatím nebyly identifikovány, ale na ubytovně, která je součástí areálu, bydlí hráči mezi 14 a 17 lety. Podle hasičů zranění byli převezeni do blízké nemocnice.

Před požárem Rio zasáhly několikadenní bouřky, které si vyžádaly minimálně šest obětí a poškodily mimo jiné i sídlo Flamenga.

Incêndio deixa dez mortos no Ninho do Urubu, centro de treinamento do Flamengo glo.bo/2RJqnJz

10:32 – 08. 02. 2019

23 61

Flamengo je jedním z nejznámějších brazilských týmů a v minulosti v něm působily hvězdy jako Zico, Romário, Ronaldinho nebo Mário Zagallo.

Klub hrající na stadionu Maracaná má pět brazilských titulů, jeden triumf v Poháru osvoboditelů a rekordních 34 triumfů v lize státu Rio de Janeiro.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme