Záchranáři ve zřícené budově na Floridě nacházejí další těla. Katastrofa má už 86 obětí

Nejméně 86 lidí podle aktuální bilance zahynulo v troskách obytného domu, který se před více než dvěma týdny zřítil na Floridě. Je to o sedm více než v předchozí bilanci, uvedla agentura AFP. Stále se pohřešuje 43 osob.

Miami Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřování zhroucení budovy v městečku Surfside má podle Reuters zahájit americký Národní institut pro standardy a technologie.

Vyšetřování zhroucení budovy v městečku Surfside má podle Reuters zahájit americký Národní institut pro standardy a technologie. | Foto: Joe Skipper | Zdroj: Reuters

Po dalším nočním prohledání sutin se bilance obětí zvýšila o sedm na 86, uvedla v sobotu ráno starostka okresu Miami-Dade Daniella Levineová Cavaová, která dosavadních 17 dní pátrání po obětech označila za „největší záchrannou operaci v dějinách Floridy, která nesouvisí s hurikánem“.

Záchranáři na Floridě přestali pátrat po přeživších v troskách zříceného domu

Číst článek

Zatím bylo z pozůstatků identifikováno 62 osob. Ve středu se úřady rozhodly ukončit pátrání po případných přeživších, protože po dvou týdnech už pohasla šance, že by někdo mohl přežit ve vzduchové kapse. Nyní se týmy soustředí už jen na hledání mrtvých těl.

V posledních dnech se také urychlilo odklízení sutin komplexu Champlain Towers South a podle úřadů by se mohlo uspíšit i jejich prohledávání, které bylo původně odhadováno na 14 až 21 dní.

Mezi oběťmi pravděpodobně jsou i cizinci, neboť hned několik latinskoamerických zemí po zřícení budovy hlásilo pohřešované občany. Byla mezi nimi i Paraguay, jejíž ministr zahraničí ve čtvrtek uvedl, že jednou z nalezených obětí je sestra první dámy tohoto jihoamerického státu.

Obytný dům byl 40 let starý a podle expertního posudku z roku 2018 byly v jeho podzemní části vážné závady, oficiální vyšetřování je nicméně stále na začátku. Zřítila se téměř polovina ze 135 bytových jednotek domu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme