Na Floridě se zřítila vícepodlažní budova. Pohřešuje se 51 lidí, na místě zasahují hasiči

Na jižní Floridě se ve čtvrtek částečně zhroutila několikapodlažní budova. Na místě podle kanálu NBC 6 South Florida probíhá masivní vyprošťovací a záchranná operace. Podle záběrů z místa se hasičům podařilo vyprostit chlapce. Pohřešuje se však dalších 51 lidí, uvedla pro televizi CNN místní činitelka.

Miami (Aktualizováno: 18:43 24. 6. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade nejprve informovali hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranářských jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla dvanáctipodlažní budova postavena v roce 1981. Co vedlo k jejímu zhroucení, není v tuto chvíli jasné.

Vyprostili chlapce

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy, jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. „Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás,“ uvedl s tím, že je to „šílené“. Později místní televize přinesla záběry, na nichž je vidět, jak hasiči vyprošťují chlapce a dávají ho na nosítka. Kolik lidí v budově bylo, však není zatím jasné.

„Hasičský záchranný sbor Miami-Dade je na místě, v tuto chvíli provádějí záchranné práce,“ řekl Marian Cruz z místní policie. „Doporučuji všem, aby se zdržovali mimo oblast, aby hasiči a policisté mohli zachraňovat a dělat, co dělat musí,“ dodal.

Místní činitelé stanici NBC 6 sdělili, že okolní ulice byly uzavřeny a rezidenti jsou převáženi do místního kulturního domu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme