'Nebudeme nečinně přihlížet, udržte naše školy bezpečné.' Studenti na Floridě protestovali proti zbraním

Američtí studenti ve floridském hlavním městě Tallahassee demonstrovali za omezení práva na držení zbraní. Do protestu se zapojili i žáci střední školy ve městě Parkland, kde minulý týden střelec zabil 17 lidí. Studenti přišli až k budově floridského Kapitolu.

Tallahassee Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protest amerických žáků požadující větší kontrolu střelných zbraní | Foto: Carlos Garcia Rawlins | Zdroj: Reuters

Studenti pokřikovali heslo Never Again, tedy 'Nikdy více'. Měli s sebou transparenty se jmény zastřelených spolužáků a s hesly: nebudeme nečinně přihlížet, udržte naše školy bezpečné a zakažte zbraně. Studenti chtějí mluvit i s politiky:

„Je mi jedno, z které jsou politické strany. Jestli mě nebudou chtít vyslechnout, tak si zapíšu jejich jméno a pak jim řeknu, že je nebudu volit,“ popisovala ještě před samotným protestem 18ti letá studentka Julia Bishopová.

Americký prezident Donald Trump už oznámil, že chce zakázat takzvané urychlovače střelby. Díky ním můžou i poloautomatické pušky vystřílet plný zásobník za několik sekund.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme