Obyvatelé floridského města dostali na mobily varování před ‚extrémní aktivitou zombií‘

Florida možná není takovým rájem na zemi, jak se zdá. Obyvatelé města Lake Worth nedaleko Miami se počátkem týdne potýkali se silnou bouřkou, město jim proto přes mobilní aplikace rozeslalo varování. Podle něj měli kromě výpadků elektřiny očekávat také příchod zombie.

Lake Worth (Florida) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé převlečení za zombie | Zdroj: Flickr (CC BY-SA 2.0)

Ve zprávě stálo: „Varování před výpadky elektřiny a zombiemi. Kvůli extrémní aktivitě zombií se výpadky týkají už jen 7380 zákazníků. Není jasné, dokdy vše napravíme.“

Obyvatelé to přešli většinou s úsměvem. Jak řekla jedna mladá Floriďanka televizi NBC - buď by se schovala, nebo by zkusila vylézt na strom.

Hlavu si s tím moc nedělali ani další. Například muž středního věku v nadsázce prohlásil, že město je pohostinné a s otevřenou náručí přivítá i nové sousedy- zombie.

Město to podle svého mluvčího nebere na lehkou váhu. Podle deníku Palm Beach Post všechno s velkou vážností prošetřuje a hledá viníka - jestli to udělal úmyslně odpovědný úředník, nebo se do systému naboural hacker.

Ve Spojených státech to není první podobné falešné varování. Letos v únoru obyvatelé jen o kousek od Lake Worth dostali varování před tsunami. Na Havaji nedávno dostali varování před útokem balistickou raketou - v době krize kolem Severní Koreje.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme