Záchranáři na Floridě přestali pátrat po přeživších v troskách zříceného domu

Záchranáři ve čtvrtek vzdali veškeré naděje, že by ještě mohli najít v troskách zříceného bytového domu na jihu Floridy někoho živého. Podle médií to oznámili tamní činitelé. Ve čtvrtek tak přestali pátrat po přeživších a začali novou fázi prací, kterou je odklízení sutin a hledání ostatků. Úřady zároveň oznámily, že vytáhly ze zbytků budovy dalších osm těl. Celkový počet obětí tím vyšplhal na 54, přičemž 86 lidí se nadále pohřešuje.

Surfside (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři drží minutu ticha před zříceninou bytového domu na Floridě | Zdroj: Reuters

„V tuto chvíli jsme opravdu vyčerpali všechny možnosti, které máme k dispozici při naší misi za záchranu přeživších,“ řekla starostka okresu Miami-Dade Daniella Levine Cavaová na tiskové konferenci.

Tropická bouře Elsa se změnila v hurikán. V nejbližších hodinách dorazí na Floridu

Číst článek

Šéf místních hasičů Raide Jadallah pak podle agentury AP sdělil při soukromém setkání rodinám pohřešovaných, že záchranáři přestanou využívat techniku určenou k nalezení přeživších, ale budou nadále pátrat po ostatcích. Šance na nalezení někoho živého v troskách je podle něj nulová.

Úřadům se dosud podařilo identifikovat 33 z celkových 54 nalezených těl v sutinách domu, který se zřítil před dvěma týdny z dosud nevyjasněných důvodů. K neštěstí došlo uprostřed noci, řadu obětí tak záchranáři našli v postelích.

Rodiny pohřešovaných doufaly, že se podaří najít některé přeživší v „kapsách“ vzduchu, které se na některých místech utvořily v hromadě sutin. Poslední přeživší však záchranáři nalezli naposledy jen pár hodin po tragickém incidentu.

„Pro některé (pozůstalé) je to podle jejich slov téměř pocit úlevy, že ví, že někdo zemřel a mohou začít uzavírat tuto kapitolu a začít se posouvat dál,“ řekla místní hasička Maggie Castrová, která byla v každodenním kontaktu s rodinami nezvěstných.

Přičiny zborcení budovy se stále vyšetřují, některé rodiny již podaly žalobu na společnost, která dům spravuje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme