Floridská fenka se toulala rok a půl po Státech. Majitelé ji našli až v New Yorku

Kam nejdál se zatoulal váš pes, když se mu podařilo utrhnout z vodítka nebo podhrabat plot? Floridská fenka Relay se dotoulala z Floridy až do New Yorku, tedy přes 1650 kilometrů. Pro srovnání - je to vzdálenost skoro jako z Prahy do Madridu.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pes na trávě v parku (ilustrační foto) | Foto: pxhere.com | Zdroj: CC0 Public Domain

Fenka Relay se jejím floridským majitelům ztratila už loni v únoru, takže se někde po Spojených státech toulala přes rok a půl, než se objevila v newyorském útulku, kde ji převzala Myra Kennettová.

Francie má svého prvního psa. Prezident Macron si pořídil černého labradora

Číst článek

„Často lidé volají, jestli můžou přivést psa a prověřit mikročip. Přesně to se stalo i s ní. Oskenovali jsme mikročip a zjistili jsme, že majitelé jsou z West Palm Beach na Floridě,“ řekla Kennetová televizi News 12.

Kříženec z Floridy

Dnes asi tříletá kříženkyně německého ovčáka a Jack Russell teriéra ale zřejmě z Floridy do New Yorku nešla celou dobu po svých. Když po ní majitelé pátrali po okolí, jedna paní tvrdila, že viděla, jak si fenku Relay někdo odváží autem.

Šťastní majitelé se se svým psem zatím nepotkali, musí nejdřív vyřešit, jak se k sobě vůbec dostanou. Na ten okamžik už se kromě rodiny těší i dobrovolnice z newyorského útulku Myra. „Už se nemůžu dočkat, až je uvidím, když se znovu potkají. To bude všechno stát za to,“ říká Myra Kennettová.

Útulek se teď snaží najít dobrovolníka, který by Relay převezl z New Yorku na Floridu.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme