Brazílie 4:1 Jižní Korea

Floridská Palm Beach pozastavuje ruční přepočítávání

Volební komise ve floridském Palm Beach pozastavila ruční přepočítávání všech odevzdaných hlasů. Podle médií se komise k tomuto kroku rozhodla na doporučení právníků. Přepočítávání bylo pozastaveno do 22. hodiny našeho času, tedy hodinu před vypršením termínu k odevzdání úředně ověřených výsledků voleb ze všech 67 volebních okrsků. Volební komise vyčkává právního dobrozdání, zda má právo přikročit k ručnímu přepočítání všech hlasů odevzdaných minulé úterý v prezidentských volbách. Existují názory, že ruční přepočítání je oprávněné jen v případě, že se porouchá sčítací stroj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruční přepočítání by navíc trvalo nejméně šest dní a překročilo by lhůtu stanovenou floridskou ministryní pro státní záležitosti Katherine Harrisovou. Na ručním přepočítání hlasů závisí naděje demokratického kandidáta Alberta Gorea na získání dodatečných hlasů k překonání náskoku republikánského rivala, texaského guvernéra George Bushe.

Osud ručního přepočítání je nejistý i v dalších třech okrscích, které se do něho chtěly pustit. Goreův emisar, bývalý ministr zahraničí Warren Christopher vyjádřil politování nad tím, že ručního přepočítání hlasů se prozatím zřekl okrsek Broward. Ruční přepočítání všech hlasů zvažovaly také Volusia a Miami- Dade.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme