Floridská policie postřelila černošského pečovatele mentálně postiženého muže

Ve Spojených státech hlásí další případ policejní střelby na neozbrojeného Afroameričana. Policisté na Floridě tentokrát vystřelili na ošetřovatele mentálně postiženého muže. Není to přitom tak dávno, kdy po několika podobných incidentech následovaly pouliční nepokoje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Postřelený floridský ošetřovatel Charles Kinsey | Zdroj: ČTK

Pozornost médií nejnovější případ získal ve chvíli, kdy se na internetu objevilo video, natočené na mobilní telefon, které zachycovalo část incidentu.

Černošský pečovatel právě utišoval autistu, o kterého se staral. Podle videozáznamu postřelený muž ve chvíli incidentu ležel na zemi a ruce měl nad hlavou. Na policisty přitom volal, že je pečovatel.

Kamera pak sjede o kus stranou, kde se dva policisté kryjí za sloupy veřejného osvětlení. Samotnou střelbu už video nezachycuje.

Záznam podle všeho pochází od obhájce postřeleného, kterým je floridský ošetřovatel Charles Kinsey.

Policie z Miami, kde se vše stalo, incident potvrdila. Na místo prý policisté přijeli poté, co je někdo z občanů upozornil, že se v dané oblasti pohybuje muž se zbraní, který vyhrožuje sebevraždou.

Policistu, který střílel, úřady neidentifikovaly. Miamská policie ale uvedla, že dotyčný má teď nucené volno a případ se dál vyšetřuje.

Ve Spojených státech to v poslední době není jediný podobný případ. Zvýšené emoce nedávno vyvolaly dva případy v krátké době po sobě - v Baton Rouge v Louisianě a v Saint Paul v Minnesotě.

Altona Sterlinga zastřelili policisté v Baton Rouge na základě podezření, že u sebe má zbraň. Philanda Castilea pak v Saint Paulu během silniční kontroly. To pak vyvolalo demonstrace hnutí Black Lives Matter po celých Spojených státech.

Jenže na jedné z nich v Dallasu neznámý útočník zastřelil pět policistů a při jiném incidentu opět v Baton Rouge muž zastřelil tři policisty.

Zdeněk Novák, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme