Floridský obvod Miami-Dade pozastavil přepočítávání

Volební komise floridského obvodu Miami-Dade pozastavila zahájené ruční přepočítávání hlasů s odůvodněním, že do neděle 26. listopadu, kterou nejvyšší soud tohoto státu v noci na dnešek určil jako nejzazší termín pro odevzdání výsledků, není schopna všech 700 000 odevzdaných hlasů ručně přepočítat. Oznámil to v Miami mluvčí komise.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle rozhodnutí komise bude nyní ručně přepočítáno pouze 10 600 hlasovacích lístků, které sčítací stroje vyřadily jako nečitelné, a proto zatím nebyly do výsledků započítány. Miami-Dade je nejlidnatější floridský obvod. Spolu s obvody Broward a Palm Beach patřil k těm, kde bylo nejvíce protestů proti nepřehlednosti volebních lístků a které proto usilovaly o ruční přepočítávání.

Tým demokratické strany ale připustil možnost, že soudně napadne nedělní termín. Vychází přitom z názoru, že pokud soud uznal oprávněnost ručního přepočítávání, je třeba tomuto procesu poskytnout všechen čas, aby mohl být náležitě ukončen, protože jen takové výsledky jsou skutečně spravedlivé. Zatím ale bude vyčkávat.

Podle prozatímních oficiálních, ale nikoli definitivních výsledků vede republikán George Bush na Floridě nad svým demokratickým konkurentem Alem Gorem o 930 hlasů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme