Floridský soud potvrdil termín pro výsledky

Floridský soud potvrdil dnešní termín odevzdání výsledků prezidentských voleb jednotlivými okrsky, ale současně uvedl, že okrsky mohou zaslat poopravené nebo dodatečné údaje i později. Úřady mohou dodatečné údaje pominout, ale nikoli svévolným způsobem, ale po důkladném posouzení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

To podle pozorovatelů otevírá zadní vrátka pro stoupence ručního přepočítávání a odsunuje na pozdější dobu rozhodnutí o definitivním výsledku.

Floridská ministryně pro státní záležitosti Katherine Harrisová nařídila všem 67 volebním okrskům, aby odevzdaly úředně ověřené výsledky prezidentských voleb do 17:00 hod. místního času.

To prakticky znemožňuje ruční přepočítání hlasů ve stanovené lhůtě. Na ruční přepočítání naléhají demokraté v okrscích Palm Beach, Miami-Dade, Volusia a Broward ve snaze zvrátit náskok několika set hlasů republikánského kandidáta George Bushe před jeho demokratickým soupeřem Albertem Gorem.

Dnešní soudní rozhodnutí bylo považováno za klíčové pro další postup řešení patové situace při sčítání hlasů na Floridě, kde se rozhoduje o tom, kdo bude budoucím prezidentem Spojených států. Demokraté však už naznačili, že se proti rozhodnutí odvolají.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme