Floridu pustoší rozsáhlé požáry. Guvernér povolal Národní gardu

Hasiči ve střední a jihozápadní Floridě bojují s rozsáhlými požáry. Už několik hodin se snaží dostat pod kontrolu 91 ohnisek, podle CNN to uvedla tamní lesní správa.

Tallahassee/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký hasič u požáru lesa (Ilustrační snímek)

Americký hasič u požáru lesa (Ilustrační snímek) | Foto: U.S. Fish and Wildlife Service Southeast Region (Public Domain)

Od čtvrtka ve státě shořelo 25 tisíc akrů lesa. „Florida je opravdu suchá. Díky bohu, že máme hasiče po celém státě,“ řekl CNN mluvčí správy floridských lesů Joe Zwierzchowski.

Jihozápadní Florida

Kvůli požárům musely své domovy opustit skoro dva tisíce rodin. Oheň v části Golden Gates zasáhl na 4800 akrů a zničil devět domů, uvedl pro CNN Zwierzchowski.

Floridský guvernér Rick Scott v pátek povolal do oblasti Národní gardu, včetně pěti helikoptér UH-60 Blackhawk. 

Střední Florida

Asi 800 domů bylo evakuováno v oblasti Indian Lake, včetně golfových klubů a rybářských osad poblíž Lakeland, potvrdili to státní úředníci.

„Víme, že lidé mají doma domácí zvířata. Víme, že je tam spousta cenného majetku," řekl Kevin Walter z hasičského záchranného sboru v Polk County. „Nejvíce nám teď pomůže, když lidé budou mimo tuto oblast, aby hasiči mohli dělat svoji práci," dodal. 

„Jedná se o další 'ze série podezřelých požárů' za poslední dva až tři týdny,“ uvedl pro média šerif Grady Judd. Vyšetřovatelé zatím netuší, jak k němu došlo, ale slibují pět tisíc dolarů za informace o tom, jak oheň vznikl. „Pokud najdeme někoho, kdo tyto požáry založil úmyslně, chytíme ho a pošleme do vězení. To je můj slib,“ řekl Judd. 

CNN uvádí, že oproti minulému roku ve stejném období založili žháři až o 70 % požárů víc. V této oblasti už v únoru spálil požár přes čtyři tisíce akrů lesa. 

Lukáš Řezník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme