Fond na odškodnění stále není naplněn

Německo se stále potýká s nedostatkem finančních prostředků pro výplaty nuceně nasazeným. Ačkoli Spolkový sněm dal před třemi týdny pokyn k zahájení odškodňování a první splátky už byly převezeny do České republiky a do Polska, německé nadaci nadále chybějí peníze.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pětimiliardový podíl německého průmyslu dosud není kompletní, přiznal mluvčí firem Wolgang Gibowski s tím, že dosud se podařilo shromáždit něco přes 4 miliardy marek. Nadační iniciativa se proto v rozsáhlé kampani obrátila na stovky podniků, které se zatím do nadace na odškodnění nezapojily.

Několik set miliónů marek si iniciativa slibuje zejména od dceřiných společností amerických koncernů v Německu, z nichž mnohé využívaly práce nuceně nasazených. Německá strana eviduje 135 amerických firem s pobočkami ve spolkové republice, z nichž 61 - třeba Coca Cola či Ford - už přislíbilo přispět do nadace na odškodnění bývalých nuceně nasazených.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme