Fond na odškodnění stále není naplněn

Německo se stále potýká s nedostatkem finančních prostředků pro výplaty nuceně nasazeným. Ačkoli Spolkový sněm dal před třemi týdny pokyn k zahájení odškodňování a první splátky už byly převezeny do České republiky a do Polska, německé nadaci nadále chybějí peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pětimiliardový podíl německého průmyslu dosud není kompletní, přiznal mluvčí firem Wolgang Gibowski s tím, že dosud se podařilo shromáždit něco přes 4 miliardy marek. Nadační iniciativa se proto v rozsáhlé kampani obrátila na stovky podniků, které se zatím do nadace na odškodnění nezapojily.

Několik set miliónů marek si iniciativa slibuje zejména od dceřiných společností amerických koncernů v Německu, z nichž mnohé využívaly práce nuceně nasazených. Německá strana eviduje 135 amerických firem s pobočkami ve spolkové republice, z nichž 61 - třeba Coca Cola či Ford - už přislíbilo přispět do nadace na odškodnění bývalých nuceně nasazených.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme