Za rvačku v Bratislavě potrestal soud fotbalové fanoušky půlročním vězením, poté budou vyhoštěni

Fotbaloví fanoušci, kteří vyprovokovali ve středu rvačku v centru slovenské metropole, půjdou na půl roku do vězení. Ve zrychleném řízení o tom v neděli rozhodl krajský soud v Bratislavě. Sedm cizinců po uplynutí trestu čeká vyhoštění ze země.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při hromadné bitce v historickém centru Bratislavy po sobě výtržníci házeli i židle.(ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Šest měsíců odnětí svobody a na tři roky vyhoštění ze Slovenska, verdikt pro čtyři Nizozemce a tři Poláky, kteří měli podle obžaloby být hlavními aktéry rvačky v historickém centru Bratislavy.

Ve středu večer zdemolovali vybavení několika restaurací. Rozhodnutí soudu je pravomocné.

Policie žádá svědky rvačky na náměstí V Kojetíně o pomoc, bojovalo se teleskopickými tyčemi i sekerou

Číst článek

„Ze strany soudu jde o rozhodnutí o nepodmíněném trestu odnětí svobody vzhledem k závažnosti skutku a ke generální prevenci do budoucna,“ uvedl mluvčí soudu Pavol Adamčiak.

Policie po incidentu zadržela dohromady 107 lidí, mezi nimi byli pouze cizinci – z Bulharska, Polska a Nizozemska. Vyšetřování nekončí, úřady doposud nevyčíslily výši škod, které útočníci způsobili. Žádají o pomoc svědky, především ty, kteří si incident natočili na telefon, aby jim veškeré materiály poskytli.

Podle médií se porvali radikální fanoušci polského týmu Cracovia Krakov a bulharského klubu Levski Sofia, jejichž hráči ve čtvrtek nastoupili na Slovensku na pohárová utkání.

Polské fanoušky podle dostupných informací přišli podpořit i přívrženci nizozemského klubu Ajax Amsterodam. Při hromadné bitce, která si vyžádala 17 zraněných, po sobě výtržníci házeli i židle.

Pavlína Nečásková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme