Fotbalista Wayne Rooney a další celebrity žalují mediální koncern Ruperta Murdocha

Na mediální koncern News International se snáší další masivní vlna žalob kvůli odposlechům mobilních telefonů. Jako první to uvedl deník Guardian. Na soud se s žalobami obrátily další celebrity, včetně fotbalové supestar Waynea Rooneyho. Celkový počet možných obětí odposlechů se vyšplhal na téměř 4800.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský mediální magnát Rupert Murdoch | Zdroj: ČTK

Tlak na mediální impérium Ruperta a Jamese Murdochových svými civilními žalobami znásobilo dalších 46 celebrit. Poprvé se terčem žaloby stala taky dceřiná firma News International Times Newspapers, která vydává listy The Times a Sunday Times.

Ve druhé vlně žádá odškodné kromě Rooneyho třeba ragbyová hvězda Matt Dawson nebo manželka bývalého britského premiéra Cherie Blairová.

Podle advokáta Hugha Tomlinsona už policie v mimořádně rozsáhlém případu kontaktovala na 1200 osob, které se pravděpodobně staly oběťmi nekalých praktik. Soudce otevřeně mluví o tom, že by se jednotliví stěžovatelé měli spojit a ušetřit na soudních nákladech. Ty se už vyšplhaly asi na 10 milionů liber.

Rupert Murdoch a jeho syn James mají příští týden znovu vypovídat před tzv. Levesonovou komisí. Ta prošetřuje etiku britských médií a používání ilegálních odposlechů.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme