Fotbalistova přezdívka předmětem soudního sporu

Netradiční případ, ve kterém proti sobě stáli slavný fotbalista a obchodník s masnými výrobky, řešil mnichovský zemský soud. Ten dal za pravdu hvězdě fotbalového Bayernu Bastianu Schweinsteigerovi, kterému se nelíbilo, že společnost použila k pojmenování grilovacích klobás jeho přezdívku. Z regálů tak bude muset zmizet značka "Schweini".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bastian Schweinsteiger děkuje fanouškům | Foto: Jiří Hošek

Soud se přiklonil k názoru, že se právní ochrana jména vztahuje i na přezdívku a je přitom jedno, zda ji dotyčný sám používá. Rozhodující je, zda je pod touto přezdívkou známý na veřejnosti.

Bavorský velkoobchod s masnými výrobky si už v roce 2005 nechal prozíravě zaregistrovat ochranné značky "Schweini" a "Poldi", což je pro změnu přezdívka další fotbalové hvězdy Lukase Podolského.

U soudu se pak firma oháněla tím, že zemská stavovská organizace uzenářů ve své směrnici zmiňuje výraz "Sweini" jako označení pro "Schweinwürstl", tedy vepřový párek, a "Poldi" pro polský salám.

Zatímco rodák z Polska Podolski nechal věcem volný průběh, jeho spoluhráč Schweinsteiger se nemínil nechat opékat na grilu. Teď může požadovat vymazání sporné značky i náhradu škody.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme