Fotbalový funkcionář ve Francii poslal posluchačku k plotně. O fotbale se prý s ženami nebaví

Francie je zemí galantních mužů. Možná, ale nesmí jít o fotbal. Doslova skandál vyvolala slova generálního sekretáře fotbalového klubu Olympique Lyon, který poslal posluchačku k plotně a odmítl se s ní o fotbale bavit. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oblouky nad tribunami jsou památkově chráněné, a proto klub nemůže stadión přestavět | Foto: Jan Šmíd

V rozhovoru pro stanici RMC ztratil sekretář Lyonu a bývalý výborný fotbalista Bernard Lacombe nervy.

Snažil se dlouho hájit svého oblíbence, reprezentanta Karima Benzemu, který v lize hájí barvy Realu Madrid, ale když posluchačka, která do studia telefonovala během rozhovoru, požadovala, aby tento hráč zůstal na lavičce náhradníků, usadil ji Lacombe slovy: „S ženami se o fotbale nebavím. Bude lepší, když se vrátíte ke svým hrncům."

Přehrát

00:00 / 00:00

O aféře sekretáře fotbalového klubu Olympique Lyon informoval francouzský zpravodaj Jan Šmíd

I když se později Lacombe za svá slova omluvil, vyvolal tím okamžitou reakci nespokojených žen i mužů. Slova vysokého představitele fotbalového Lyonu kritizovalo dokonce i několik ministryň.

Lacombe později řekl, že by podobně vehementně obhajoval svého oblíbence i v případě, kdyby se dovolal muž - a použil by podobně bohatého slovníku.

Klub se nakonec omluvil všem ženám, kterých se slova Lacomba dotkla. Pikantní na tom ovšem je, že nejlepším ženským fotbalovým klubem Francie a pravidelným účastníkem ligy mistrů je právě Olympique Lyon.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme