Fotbalovým fanouškům zpříjemňují pobyt ve Vratislavi i rytmy samby

Polskou Vratislav opanovala i brazilská atmosféra. Tam se sice hraje v uvozovkách jen evropský fotbalový šampionát, ale nevadí. V centru, kde je ohromná zóna pro fanoušky, můžete narazit i na skupinku hudebníků a tanečníků, kteří baví kolemjdoucí v rytmu samby jako na festivalu v Riu. Především o přestávkách mezi utkáními je v místě, kde hrají, doslova hlava na hlavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Euro 2012 ve Vratislavi. Skupina Bateria quem é | Foto: Martin Karlík

Jedna z ulic vedle Solného rynku v centru Vratislavi je úplně ucpaná lidmi. To navzdory dešti stojí u podloubí, ve kterém se schovává 35 hudebníků v zelenožlutých veselých oblečcích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Celý příspěvek si můžete také poslechnout

„Jsme skupina bubeníků z Německa. A jsem tady, abychom udělali trochu atmosféru. Už jsme takhle bubnovali na v roce 2006 na světovém šampionátu v Německu. Tehdy jsme uspořádali velkou párty. A před čtyřmi lety jsme to samé udělali v Curychu. Všechno co děláme, děláme na naše náklady. Jsme normálně pracující třída a na tohle si musíme vzít dovolenou. A vyděláme si jen to, co vybere do klobouku,“ říká kapelník Albert Fuchs.

A proč se rozhodli právě pro Vratislav? „Protože to pro nás bylo nejlevnější. Jsme z Bamberku, to je na severu Bavorska. Sem to je nějakých530 kilometrů, do Gdaňsku je to přes1100 ado Lvova, kde hrají Němci, to jsou dva tisíce kilometrů. A to by pro nás bylo trochu drahé,“ doplňuje Fuchs.

Euro 2012 ve Vratislavi. Skupina Bateria quem é | Foto: Martin Karlík

„Máme rádi tuhle hudbu a rytmus samby,“ doplňují členky a členové skupiny Bateria quem é svého kapelníka, který pískáním dává najevo: „Připravte se. Hrajeme.“

Hudba a rytmy samby se líbí i českým fanouškům. Třeba Jardovi Buksovi z Rokycan: „Je to super.“ A protože jsme na fotbale, končí se teprve, až když se ozve zapískání z píšťalky.

Martin Karlík, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme