Fotografie nahé pákistánské herečky vzbudila v zemi pobouření

Velké pobouření vyvolala v Pákistánu fotografie tamní slavné herečky. Veena Malik se objevila na obálce indického časopisu pro pány - bez oblečení a navíc kontroverzním nápisem na nahé paži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indický prodavač tisku si prohlíží časopis s fotografií nahé herečky | Zdroj: ČTK

Fotografie jsou z evropského pohledu velmi cudné, ale Pákistáncům stačí možná už jen to, že vyšly v indické mutaci časopisu FHM, který má celosvětovou působnost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pákistánce pobouřila fotografie nahé herečky. Více redaktor Jaromír Marek

V muslimském světě je ženská nahota považována za tabu a podobné fotky se na veřejnosti prakticky neobjevují. Herečka má navíc na levé paži písmena ISI, což je zkratka pro pákistánskou tajnou službu.

To lze v našich poměrech přirovnat k situaci, kdy by se před listopadem 1989 objevila nějaká česká herečka v západoněmeckém časopise s nápisem StB na těle.

Veena Malik se brání, že jde o podvrh. Zažalovala dokonce redakci o 100 milionů rupií, v přepočtu 35 milionů korun. Herečka tvrdí, že fotografie vznikla v grafickém editoru, což ovšem striktně odmítají majitelé i šéfredaktor časopisu.

Umělkyně se nejspíš zalekla reakcí, které se na její hlavu snesly ze strany vládních úředníků. Pákistánský ministr vnitra, který se shodou okolností jmenuje také Malik, řekl, že ji čeká tvrdá odplata.

Pobouřené reakce vzbudila fotografie i mezi samotnými Pákistánci. Na sociálních sítích se objevují názory, že se herečka svlékla z občanství, a našli se i tací, kteří požadují po Nejvyšším soudu, aby Veenu Malik občanství skutečně zbavil.

Jaromír Marek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme