Fox News bývalé moderátorce za sexuální obtěžování zaplatí odstupné 20 milionů dolarů

Americká televize Fox News se snaží urovnat skandál kolem sexuálního obtěžování. Stanice zaplatí 20 milionů dolarů bývalé moderátorce, jejíž žaloba v červenci vedla k zemětřesení na nejvyšších místech managementu. Stížnosti desítek žen vyšetřuje právní firma. Konzervativní stanice čelí také žalobě u soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalá moderátorka televizní stanice Fox News Gretchen Carlsonová | Zdroj: Reuters

Bývalá moderátorka Gretchen Carlsonová souhlasila s omluvou a odstupným ve výši 20 milionů dolarů výměnou za stažení žaloby proti svému bývalému šéfovi Rogeru Ailesovi.

Společnost v prohlášení ocenila kvalitu a profesionalitu Gretchen Carlsonové během jejího působení ve Fox News: „Byla denním zdrojem informací pro mnoho Američanů. Jsme hrdí na to, že byla součástí týmu Fox News. Je nám upřímně líto a omlouváme se za to, že s ní nebylo zacházeno s úctou a důstojně, jak si ona i všichni naši kolegové zaslouží.“

Na sexuální obtěžování a vydírání ze strany někdejšího ředitele vlivné konzervativní stanice si během vyšetřování stěžovalo víc než deset žen, vesměs zaměstnankyň stanice.

Ani vyrovnání ale podle všeho nepřinese konec krize, do které se společnost patřící do impéria mediálního magnáta Ruperta Murdocha propadla. Odchod oznámila další vlivná moderátorka a spekuluje se o tom, že další můžou zvažovat v politicky nabité sezoně podobný krok.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme