FPÖ znovu vytahuje otázku Benešových dekretů

Mluvčí krajně pravicových rakouských Svobodných (FPÖ) Martin Graf označil za nemyslitelné, aby byly do Evropské unie začleněny země, v jejichž legislativě stále jsou zákony odporující základním lidským právům jako například tzv. Benešovy dekrety. Podle Grafa by to byl silný úder do tváře nespočetnému počtu odsunutých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak dále uvedl, delegace Svazu krajanských landsmanšaftů v Rakousku (VLÖ) včera v Bruselu informovala komisaře EU pro rozšíření Günthera Verheugena o „lžích“ českého premiéra Miloše Zemana. Zeman prý totiž před EU, německým kancléřem Gerhardem Schröderem a rakouskou vládou označil tzv. Benešovy dekrety za neaktuální. VLÖ by údajně mohl Verheugenovi předložit mnoho rozhodnutí českých finančních institucí z let 1995 až 1999, která dokazují, že tzv. Benešových dekretů se stále využívá při projednávání restitučních nároků rodinných příslušníků německé menšiny v ČR.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme