Frakce evropských socialistů kvůli postoji k uprchlíkům zvažuje vyloučení SMERu

Frakce socialistů v europarlamentu by mohla ze svých řad vyloučit stranu SMER slovenského premiéra Roberta Fica. Ten dlouhodobě odmítá kvóty na přerozdělování uprchlíků mezi členskými státy Evropské unie. Socialisté jeho vládě vyčítají nedostatek solidarity.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Robert Fico na tiskové konferenci po jednání visegrádské čtyřky

Premiér Robert Fico na tiskové konferenci po jednání visegrádské čtyřky | Foto: Vláda České republiky

Robert Fico například tvrdí, že většina migrantů přichází momentálně do Evropy z ekonomických důvodů. Uprchlické kvóty nechce akceptovat, ani pokud by Slovensko přehlasovala většina unijních zemí.

Slovenský Denník N cituje bývalého významného člena socialistické frakce v europarlamentu Hannese Swobodu. Podle něj se němečtí i rakouští politici neúspěšně pokoušeli na premiéra tlačit, aby svůj postoj změnil.

Možnost vyloučení strany SMER zmínila v belgickém deníku De Standaard europoslankyně Kathleen van Brempová.

Členství už straně jednou pozastavili, a to po roce 2006 kvůli sestavení koalice s kontroverzní Slovenskou národní stranou.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme