Policie zadržela muže, který se na jihu Francie zabarikádoval v archeologickém muzeu

V archeologickém muzeu v jihofrancouzském městě Saint-Raphaël se ve středu ráno zabarikádoval muž. Po několika hodinách jej zásahová jednotka francouzské policie zadržela, informovala agentura AFP. Muž z budovy vykřikoval výhrůžky a na zdi objektu se našly „znepokojivé“ nápisy v arabštině. Podle serveru France Bleu policie předpokládá, že muž má psychické problémy.

Paříž (Aktualizováno: 13:53 23. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská policie (ilustrační foto) | Foto: Regis Duvignau | Zdroj: Reuters

„Jednotka RAID zadržela jedince, který se zabarikádoval v archeologickém muzeu,“ uvedla krátce před polednem na twitteru policie. „Bezpečnostní uzávěra kvůli vyšetřování trvá,“ dodala. Policisté muzeum prohledávají.

Podle agentury AFP kdosi v noci na středu napsal „z muzea bude peklo," na budovu, ve které se muž nacházel. Server France Bleu uved, že ráno jedna ze zaměstnankyň muzea zjistila, že nejdou otevřít vstupní dveře, protože je kdosi zablokoval zevnitř.

Muž, který se v muzeu zavřel, odmítal s policií komunikovat, uvedl zdroj agentury. Prefektura departementu Var sdělila, že muž nebyl ozbrojený a jednal sám. Žádné podrobnosti k jeho totožnosti ani motivu jeho činu policisté nesdělili.

Un homme retranché dans un musée à Saint-Raphaël, le RAID est sur place (Photos Francis Huss) france3-regions.francetvinfo.fr/provence-alpes…

10:20 – 23. 10. 2019

19 18

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme