Francie bojuje s obezitou - zakázala v restauracích bezedné kelímky

Francie vytáhla do boje proti obezitě. V tamních restauracích končí takzvané bezedné kelímky - tedy nabídka neomezeného čepování sladkých nápojů. Francouzská vláda schválila příslušnou vyhlášku už před dvěma lety.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malinovka je sycená limonáda

Malinovka je sycená limonáda | Foto: Jolana Nováková

Nová vyhláška zakazuje všem podnikům, aby nabízely limonády v neomezeném množství. Zákaz se týká i ovocných šťáv, sportovních nebo energetických nápojů, tedy všech limonád, do kterých se přidává cukr.

Francouzská vláda tak chce bojovat s nadměrnou váhou obyvatel. A to i přes to, že obezita ve Franci je podle posledního průzkumu Eurostatu pod evropským průměrem. Francouzi jsou tak hubenější než Britové, ale zase o něco málo tlustější než třeba Italové. Češi patří k obéznějším obyvatelům Evropy, podle Eurostatu má nadváhu každý pátý.

Poslanci odhlasovali úpravu zákona už v roce 2015 .

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme