Francie chce, aby Izrael zastavil výstavbu na okupovaných územích

Francie odsoudila pokračování výstavby na okupovaných palestinských územích a bude pokračovat v tlaku na Izrael ve snaze o její zastavení. Potvrdil to francouzský prezident Nicolas Sarkozy po setkání s prezidentem palestinské samosprávy Mahmoudem Abbásem v Paříži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy | Foto: Informationsamt der Bundesregierung

Sarkozy také hodlá o této otázce jednat na chystaném zasedání Valného shromáždění OSN. Setkání prezidentů poznamenalo prohlášení Izraele, že bude pokračovat ve výstavbě osad na okupovaných území v Předjordánsku.

Francouzský prezident považuje zastavení výstavby za základní předpoklad jednání o míru v oblasti a tento krok Izraele důrazně odsoudil.

Sarkozy stále hledá cesty, jak přinutit Izrael ke vstřícným krokům, které by jednání, která uvízla na mrtvém bodě, posunuly dopředu.

Jak naznačilo i setkání s Abbásem, Francie potřebuje získat na svou stranu arabské země, které v reakci na postup Izraele přímo či nepřímo bojkotují Sarkozym silně podporovanou unii států středomoří.

Jan Šmíd, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme