Stát se národem sportovců. Macron chce před olympijskými hrami postavit na 5000 nových hřišť

Francouzský prezident Emmanuel Macron chce do letních olympijských her v Paříži postavit na 5000 nových hřišť. Oznámil to při návštěvě sportovišť na pařížském předměstí, která by za tři roky měla hry hostit. Na stavbu nových hřišť chce francouzská vláda vyčlenit v přepočtu přes šest miliard korun.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident Emmanuel Macron při návštěvě pařížské olympijské vesnice | Foto: Sarah Meyssonnier | Zdroj: Reuters

„Jsme zhruba tisíc dní před olympijskými hrami v Paříži. Rok 2024 je za rohem a je to sportovní, ekonomická i infrastrukturní výzva,” řekl na pařížském předměstí prezident Emmanuel Macron.

Francouzská vláda chce prodloužit covidové pasy do konce července. Může narazit v parlamentu

Číst článek

Z Francouzů chce udělat národ sportovců a postavit tisíce nových multifunkčních hřišť, tenisových kurtů, skateparků i tělocvičen pro bojové sporty.

Peníze by přitom měla přerozdělovat francouzská národní sportovní agentura, která se zaměří na znevýhodněné oblasti například v Marseille nebo na pařížském předměstí v Saint-Denis.

Macron navštívil taky staveniště olympijské vesnice, kde dělníky čeká výstavba autobusového nádraží, bytů pro víc než 14 tisíc sportovců a kantýny, která bude vydávat 60 tisíc jídel denně.

Olympijská vesnice by měla být hotová koncem roku 2023.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme