Imigrant, který zachránil dítě visící z balkonu, dostal od Macrona medaili a francouzské občanství

Francouzský prezident Emmanuel Macron v pondělí v prezidentském paláci přijal Mamoudoua Gassamu - imigranta bez dokladů, který o dva dny dříve zachránil dítě visící z balkonu. Muži udělil medaili i čestné občanství.

Paříž (Aktualizováno: 12:08 28. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident Emmanuel Macron a imigrant Mamoudou Gassama, který zachránil dítě, při společném setkání | Foto: Thibault Camus | Zdroj: Reuters

Podle stanice BBC Macron Gassamovi osobně poděkoval, udělil mu cenu za statečnost a nabídl mu možnost stát se hasičem.

Sám Macron přes Twitter napsal, že pařížská hasičská brigáda je připravena přijmout Gassamu do svých řad. 

Mamoudou Gassama, imigrant z Mali bez dokladů, byl na správném místě ve správný čas. V 18. pařížském obvodu chtěl jít v sobotu do řecké restaurace, když uslyšel neobvyklý ruch v ulici. Na jednom z obytných domů pak viděl dítě, jak visí z balkonu.

„Viděl jsem hodně lidí, jak křičeli a slyšel jsem taky troubící auta. Vyběhl jsem a chvilku jsem přemýšlel, jak to dítě zachránit. Chytil jsem se balkonu a vyšplhal nahoru. Díky bohu jsem ho zachránil," řekl v rozhovoru pro televizi BFMTV Gassama.

Když muž lezl nahoru, fandili mu lidé z ulice. Ze záznamu, který se rychle šíří na sociálních sítích, je slyšet, že přihlížející nemůžou věřit tomu, jak rychle tam muž vylezl. Čtyři patra zvládl zhruba za půl minuty. Pak vytáhl dítě a lidé na ulici mu tleskali a křičeli bravo.

Podle deníku Le Parisien bylo dítě doma bez dozoru. Policisté už proto zadrželi otce a vyšetřují ho kvůli zanedbání rodičovských povinností. Matka údajně v době neštěstí nebyla v Paříži.

Muži za heroický výkon poděkovala kromě Macrona i pařížská primátorka Anne Hidalgová, která s ním telefonovala. 

mos, Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme