Francie má nového hrdinu. Imigrant bez dokladů zachránil dítě visící ve čtvrtém patře z balkonu

Imigrant z Mali bez jakéhokoliv jištění vylezl do čtvrtého patra obytného domu a zachránil dítě visící z balkonu. Za jeho heroický výkon už mu poděkovala pařížská primátorka a v pondělí ho přijme i francouzský prezident Emmanuel Macron.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mamoudou Gassama, imigrant, který zachránil francouzské dítě z balkónu | Zdroj: Reprofoto Youtube

Mamoudou Gassama, imigrant bez dokladů, byl na správném místě ve správný čas. V 18. pařížském obvodu chtěl jít v sobotu do řecké restaurace, když uslyšel neobvyklý ruch v ulici. Na jednom z obytných domů pak viděl dítě, jak visí z balkonu.

„Viděl jsem hodně lidí, jak křičeli a slyšel jsem taky troubící auta. Vyběhl jsem a chvilku jsem přemýšlel, jak to dítě zachránit. Chytil jsem se balkonu a vyšplhal nahoru. Díky bohu jsem ho zachránil,“ řekl v rozhovoru pro televizi BFMTV Gassama.

Imigrant, který zachránil dítě visící z balkonu, dostal od Macrona medaili a francouzské občanství

Číst článek

Když muž lezl nahoru, fandili mu lidé z ulice. Ze záznamu, který se rychle šíří na sociálních sítí je slyšet, že přihlížející nemůžou věřit tomu, jak rychle tam muž vylezl. Čtyři patra zvládl zhruba za půl minuty. Pak vytáhl dítě a lidé na ulici mu tleskali a křičeli bravo.

Podle deníku Le Parisien bylo dítě doma bez dozoru. Policisté už proto zadrželi otce a vyšetřují ho kvůli zanedbání rodičovských povinností. Matka údajně v době neštěstí nebyla v Paříži.

Muži za heroický výkon poděkovala pařížská primátorka Anne Hidalgová, která si s ním telefonovala. Ještě v pondělí dopoledne, krátce před desátou hodinou, se muž setká z prezidentem Emmanuelem Macronem.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme