Vítr až 160 kilometrů v hodině, 140 000 domácností bez elektřiny. Francii zasáhla bouře Amélie

Jihozápad Francie v noci na neděli zasáhla bouře Amélie, která kvůli silnému větru dosahujícímu rychlosti až 160 kilometrů v hodině a intenzivním srážkám ochromila život zejména v regionech u pobřeží Atlantiku. Informovala o tom agentura AFP. Vítr kácel stromy, které zablokovaly řadu místních silnic. Kvůli poškozeným sloupům elektrického vedení zůstalo bez proudu na 140 000 domácností. Silný déšť a vítr trápí i severoitalský region Ligurie.

Bordeaux (Francie)/Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči ve Francii už v noci vyjížděli ke stovkám popadaných stromů, které na mnoha místech zablokovaly silnice i železniční tratě | Foto: Bob Edme | Zdroj: ČTK / AP

Bouře nejvíce zasáhla francouzské departementy Pyrénées-Atlantiques, Landes, Gironde a Dordogne. Nejsilnější poryvy větru zaznamenali meteorologové v noci, přes den se má bouře pomalu pohybovat na východ a vítr bude ztrácet na síle.

‚Středozemní hurikán‘. K Izraeli a Egyptu se blíží neobvyklý shluk bouří, hrozí bleskové záplavy

Číst článek

Hasiči už v noci vyjížděli ke stovkám popadaných stromů, které na mnoha místech zablokovaly silnice i železniční tratě. Distribuční společnost Enedis uvedla, že proud dočasně nefunguje ve 140 000 domácnostech, dodávky se ale budou postupně obnovovat.

S nepříznivým počasím se potýká i italský region Ligurie. Městečko Sestri Levante zasáhly přívalové deště a vítr s poryvy až 166 kilometrů v hodině. Starostka varovala obyvatele, aby v neděli raději vůbec nevycházeli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme