Francie je pod sněhem. Mezinárodní letiště v Paříži ruší lety

Ve Francii napadl sníh i v místech, kde na něj lidé nejsou příliš zvyklí. Meteorologové vyhlásili výstražný oranžový stupeň i v regionu Ile de France, v jehož středu leží Paříž. Dnes ráno tam má sněžení ještě zesílit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž běžkuje na náměstí v Lyonu.

Muž běžkuje na náměstí v Lyonu. | Zdroj: ČTK

Předpověď počasí není příznivá hlavně pro řidiče a dopravu všeho druhu. Generální ředitelství civilního letectví požádalo preventivně o zrušení 25 procent letů na mezinárodním letišti Charlese de Gaulla a 10 procent z letiště v Orly. Cestující by si měli zjistit aktuální informace u své letecké společnosti.

Ani dnes ráno nepojedou desítky školních autobusů, které svážejí ve Francii žáky z vesnic do škol ve městech.

Sníh působí nemalé komplikace francouzským železnicím. A navíc, v některých místech se pečovatelé velice složitě dostávají k lidem se zdravotním postižením, kteří bydlí v odlehlých vesnicích a potřebují každodenní péči.

Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme