Jižní Francii zasáhly silné bouřky a bleskové záplavy. Ze svých domovů byly evakuovány stovky lidí

Jih Francie nedaleko města Nîmes zasáhly v úterý večer prudké bouře a rekordní deště. S tím, jak bleskové záplavy proměnily cesty a pole v řeky a jezera, museli záchranáři evakuovat či vyprostit stovky lidí. Voda způsobila materiální škody, oběti nejsou hlášené, napsala agentura AFP, podle které se dnes počasí může opět zhoršit.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Voda podle úřadů poškodila domy a infrastrukturu | Foto: @STAWIXBLINK | Zdroj: Reuters

Jednoho člověka zasáhl blesk, incident však přežil. Od úterního odpoledne byl pohřešován 65letý muž, který spadl do rozvodněné říčky ve obci Aimargues jihozápadně od Nîmes, byl však v pořádku nalezen, napsala s odvoláním na místní úřady stanice BFM TV.

„Ten člověk se držel trosek a hasiči ho slyšeli, potom jsme ztratili kontakt,“ uvedl dříve šéf komunikace záchranných složek Eric Agrinier.

Meteorologické úřady nyní varují, že region může i ve středu čekat další prudký déšť. Druhý nejvyšší stupeň varování před bouřemi platí pro pět francouzských departementů – Gard, Hérault, Ardèche and Drôme a Isère, v některých z nich platí i varování před záplavami a povodněmi. Rozvodněná je i nadále řeka Vistra.

V úterý meteorologové naměřili rekordní srážky v departementu Gard, kde v obci Saint-Martial napršelo za tři hodiny 244 milimetrů vody. Předchozí rekord z 19. září 2020 činil 216,4 milimetru. Departement kvůli počasí dnes nechal zavřené školy.

Voda podle úřadů poškodila domy a infrastrukturu v různých městech a obcích mezi Nîmes a Montpellierem. Z dálnice mezi oběma městy museli hasiči za pomocí helikoptéry vysvobodit okolo 30 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme