Slibované uvolnění restrikcí Francouze nečeká. Zákaz vycházení bude platit i na Silvestra

Premiér Francie Jean Castex ve čtvrtek oznámil, že epidemie koronaviru v zemi nebyla dostatečně potlačena, a vláda proto oddálí otevření kulturních a sportovních zařízení o další tři týdny, na 7. ledna. Od 15. prosince se také o hodinu prodlouží noční zákaz vycházení, bude platit od 20 hodin do 6 hodin, včetně silvestrovské noci, pro kterou původně měla platit výjimka. Francouzi smí v noci mimo své bydliště jen na Štědrý večer.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od 15. prosince se budou Francouzi moci během dne volně pohybovat mezi regiony, nebude již potřeba písemné povolení | Foto: Charles Platiau | Zdroj: Reuters

Francie se 68 miliony obyvatel zaznamenala 13.750 nových případů koronaviru, což je výrazně nad cílem 5000 případů, které vláda stanovila pro zrušení opatření omezení od 15. prosince. Podle ministra zdravotnictví Oliviera Vérana za mírný nárůst počtu případů v posledních dnech může jednak otevření obchodů od 28. listopadu, ale také příchod zimního počasí, uvedl na tiskové konferenci.

Bělorusko zavře kvůli koronaviru hranice, oznámila vláda. Opozice mluví o nové železné oponě

Číst článek

V desetimilionovém Česku ve středu přibylo dalších 6402 potvrzených případů koronaviru, což je nejvyšší nárůst od 19. listopadu.

Kina, divadla, muzea, sportoviště, zoologické zahrady a kasina budou moci ve Francii otevřít nejdříve 7. ledna, o tři týdny později, než bylo původně v plánu. Náboženských setkání se i nadále smí účastnit nanejvýš 30 osob. Zprovoznění lyžařských areálů se očekává až během ledna, o finanční podpoře s jejich provozovateli bude premiér jednat v pátek.

Od 15. prosince se budou Francouzi moci během dne volně pohybovat mezi regiony, nebude již potřeba písemné povolení jako doposud. Noční zákaz vycházení je možné i nadále porušit jen kvůli cestě do zaměstnání, k lékaři nebo kvůli péči o ohroženou osobu. Na Štědrý večer noční zákaz vycházení nebude platit, ale v jedné domácnosti se smí sejít nanejvýš šest dospělých osob.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme