Francie kvůli akcím Al-Káidy opět posiluje bezpečnostní opatření

Francii znepokojují akce islámských radikálů v Alžírsku. Po zásahu alžírské armády zůstaly tři desítky mrtvých rukojmí a islámští teroristé údajně stále kontrolují část továrny. Francie zvyšuje bezpečnostní opatření a vzhledem k odhodlání pokračovat v pozemní operaci v Mali se připravuje na zvýšené riziko teroristického útoku i na francouzském území.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident François Hollande seznamuje média se situací v Mali. | Foto: Reuters

Francie nebere výhrůžky ze strany africké odnože Al-Káidy na lehkou váhu, všechny veřejné budovy a především letiště a nádraží jsou pod zesílenou ochranou a zpravodajské služby odposlouchávají telefony všech podezřelých osob a sledují intenzivně sociální sítě ve snaze nalézt sebemenší známku přípravy možného teroristického útoku.

Jeho riziko se zvýšilo po prohlášení prezidenta Hollanda, že francouzské jednotky zůstanou v Mali až do stabilizace situace, což může trvat minimálně několik měsíců.

Během dalších několika dnů budou mít Francouzi v této africké zemi až 2600 mužů. Ministerstvo obrany zahájilo poněkud paradoxně právě v této době kampaň, jejímž cílem je získat do ozbrojených složek dalších deset tisíc mužů.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme