Francie kvůli akcím Al-Káidy opět posiluje bezpečnostní opatření

Francii znepokojují akce islámských radikálů v Alžírsku. Po zásahu alžírské armády zůstaly tři desítky mrtvých rukojmí a islámští teroristé údajně stále kontrolují část továrny. Francie zvyšuje bezpečnostní opatření a vzhledem k odhodlání pokračovat v pozemní operaci v Mali se připravuje na zvýšené riziko teroristického útoku i na francouzském území.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident François Hollande seznamuje média se situací v Mali.

Francouzský prezident François Hollande seznamuje média se situací v Mali. | Zdroj: Reuters

Francie nebere výhrůžky ze strany africké odnože Al-Káidy na lehkou váhu, všechny veřejné budovy a především letiště a nádraží jsou pod zesílenou ochranou a zpravodajské služby odposlouchávají telefony všech podezřelých osob a sledují intenzivně sociální sítě ve snaze nalézt sebemenší známku přípravy možného teroristického útoku.

Jeho riziko se zvýšilo po prohlášení prezidenta Hollanda, že francouzské jednotky zůstanou v Mali až do stabilizace situace, což může trvat minimálně několik měsíců.

Během dalších několika dnů budou mít Francouzi v této africké zemi až 2600 mužů. Ministerstvo obrany zahájilo poněkud paradoxně právě v této době kampaň, jejímž cílem je získat do ozbrojených složek dalších deset tisíc mužů.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme