Francie kvůli bezpečnosti uzavřela svou ambasádu v Ankaře

Z blíže nespecifikovaných bezpečnostních důvodů uzavřela Francie své velvyslanectví v turecké metropoli Ankaře i konzulát v největším tureckém městě Istanbulu. Opatření platí ode dneška až do odvolání. Turecko se v poslední době stalo terčem řady teroristických útoků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ankara je správní centrum Turecka | Foto: Creative Commons Attribution-NonComercial 2.0 Generic, Adam Reeder

Ambasáda zároveň informovala o tom, že 14. července budou zrušeny plánované oslavy v Ankaře, Istanbulu i Izmiru. Francie už kvůli tomu kontaktovala turecké úřady.

Francouzská generální konzulka v Istanbulu Muriel Domenachová již dříve na svém twitterovém účtu oznámila, že existuje „vážná bezpečnostní hrozba“ v souvislosti s plánovanými oslavami francouzského státního svátku.

Recepce připomínající dobytí Bastily v roce 1789 a začátek Velké francouzské revoluce se měla v Istanbulu konat již dnes večer.

Přehled největších teroristických útoků v Turecku v uplynulých letech

Číst článek

Turecko se v poslední době stalo terčem řady útoků. Před dvěma týdny zaútočili teroristé na Atatürkově letišti v Istanbulu. Zabili 45 lidí a další dvě stovky osob zranili. K útoku se přihlásila organizace Islámský stát, proti níž v Sýrii a Iráku bojuje řada zemí, včetně Francie a Turecka.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme