Francie má svého prvního psa. Prezident Macron si pořídil černého labradora

Francie vyřešila roli první dámy a už má i prvního psa. Chodby Elysejského paláce teď hlídá labrador Nemo. Prezident Emmanuel Macron a jeho manželka Brigitte si ho pořídili o víkendu. Nemo už stihl i přivítat první zahraniční delegaci.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident Emmanuel Macron našel svého Nema | Zdroj: Reuters

Labrador Nemo je celý černý. Když se v pondělí poprvé objevil před Elysejským palácem, aby přivítal prezidenta Nigeru, tak na sobě měl červený obojek s medailonkem.

Nemo nejdřív poslušně stál u nohou francouzského prezidenta, pak ho ale zaujaly slavnostní ceremoniál a hudba a na chvilku se prošel. Za moment už ale byl zase u Emmanuela Macrona a stihl se dostat i na fotku s nigerským prezidentem, se kterým šéf Elysejského paláce řešil migrační krizi.

Podle zdrojů z okolí francouzského prezidenta se pes jmenuje Nemo proto, že prezident Macron je velkým obdivovatelem spisovatele Julesa Verna a jeho románu 20 tisíc mil pod mořem.

Pes se jmenuje právě po jednom z hlavních hrdinů knihy kapitánu Nemovi. Zhruba dvouletý labrador je z útulku. Podle deníku Le Figaro ho někdo před rokem opustil ve městě Tulle.

První pes Francie, labrador Nemo | Zdroj: Reuters

Psa měli všichni francouzští prezidenti po de Gaullovi, který byl v čele Francie do konce šedesátých let. Černého labradora měl i Macronův předchůdce Francois Hollande a velmi populární byl pes prezidenta Francoise Mitteranda.

O černém Labradorovi Baltiquovi vznikla ve Francii i píseň. Mitterandův pes byl v Elysejském paláci sedm let a má ve Francii dokonce i svou vlastní sochu.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme