Francie má zveřejnit černou listinu leteckých společností

Francie má dnes zveřejnit na internetu černou listinu leteckých společností. Seznam zahrnuje aerolinky, které mají z bezpečnostních důvodů zákaz působit na francouzském území. Opatření následují po sérii leteckých katastrof, mezi nimi i nehody kolumbijského letadla, při které zahynulo ve Venezuele 152 Francouzů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky peruánského letadla | Foto: AFP

Seznam leteckých společností, které měly bezpečnostní problémy, chce vydat také Evropská komise, čeká ale na schválení v Evropském parlamentu. Podle prezidenta ČSA Jaroslava Tvrdíka by černá listina měla působit především preventivně.

"O bezpečnosti hovoříme jako o systému. O bezpečnosti technické, předpisové a personální. Na takový seznam by se měli dostat společnosti, o kterých je zjištěno selhávání takového systému. Nemělo by to být o jednom konkrétním incidentu, ale o porušení systémů a tam, kde společnost opakovaně porušuje obecná pravidla bezpečnosti," řekl Tvrdík.

Jaroslav Skalický, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme