Le Penovou stíhá prokuratura. Šéfka Národní fronty měla šířit fotky s vraždami Islámského státu

Francouzská prokuratura zahájila ve čtvrtek trestní stíhání předsedkyně Národní fronty Marine Le Penové. Měla podle úřadů šířit fotografií s vraždami páchanými takzvaným Islámským státem. Le Penovou už dříve parlament zbavil imunity, hrozí jí až tři roky vězení.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová | Zdroj: Reuters

Předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová zveřejnila koncem roku 2015 na twitteru tři fotografie zachycující zavraždění rukojmí takzvaného Islámského státu.

Extremisté z Islámského státu údajně zavraždili amerického novináře uneseného v Sýrii

Číst článek

Reagovala tak na přirovnání její strany k této organizaci. Na jedné fotografii je dokonce tělo novináře Jamese Foleyho, zabitého obzvlášť brutálním způsobem. 

Le Penová k obvinění uvedla, že je prý trestána za boj proti terorismu a svět je podle ní vzhůru nohama.

Dodala, že chtěla, aby svět zvěrstva páchaná takzvaným Islámským státem viděl. Šéfka Národní fronty také vyjádřila přesvědčení, že její vyšetřování je politicky motivované.

Za zveřejňování fotografií zobrazujících násilí hrozí ve Francii až tři roky vězení a pokuta 75 tisíc eur, tedy v přepočtu přes 1,9 milionu korun.

Národní fronta je po loňské prohře Le Penové v druhém kole prezidentských voleb v krizi, připomněla agentura AP. Příští víkend se uskuteční dvoudenní sjezd strany, na kterém by měla její předsedkyně představit plány do budoucna.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme