Německý svaz provozoval ve Francii na černo kemp v záplavové zóně. Dva muži skončili ve vazbě

Francouzská policie vzala do vazby dva pracovníky německého svazu, který provozoval kemp v jižní Francii. Tento týden si tam náhlé záplavy vynutily evakuaci stovek lidí, dodnes se pohřešuje šestašedesátiletý Němec. Devět dětí z kempu se lehce zranilo. Informovala o tom agentura AFP.

Paříž/Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karavan, ve kterém se snažil před stoupající vodou ukrýt šestašedesátiletý Němec. Blesková povodeň ho ale odnesla. Přívěs policie našla u řeky Ardeche, byl ale prázdný. | Zdroj: ČTK/AP

„Provozovatelé věděli, že je tábořiště na místě, které může být za deště ohroženo záplavami,“ řekl prokurátor města Nimes Eric Maurel. K postavení kempu neměli povolení.

VIDEO: Řeka zčernala, bahno létalo vzduchem. Švýcarskou vesnicí se prohnala blesková povodeň

Číst článek

Proti dvěma zástupcům sdružení, jež sídlí v německém Leverkusenu, je vedeno vyšetřování kvůli „způsobení neúmyslného zranění, ohrožení života jiných, práci na černo a využívání kempu bez povolení“.

Pátrání po pohřešovaném Němci, který v táboře pracoval, zatím pokračuje. Muž se snažil před stoupající vodou ukrýt v karavanu, který ale voda odnesla. Přívěs policie našla u řeky Ardeche, ale byl prázdný.

Kemp, z nějž bylo potřeba ve čtvrtek narychlo evakuovat 180 dětí, se nacházel v Saint-Julien-de-Peyrolas. Devět dětí se zranilo, karavany, stany a další zařízení voda zničila. Policisté několik dětí našli na stromech. Voda stoupala velkou rychlostí až do výšky dospělého člověka.

Starosta Saint-Julien-de-Peyrolas René Fabregue řekl, že provozovatele kempu upozornil na nebezpečí ještě před tím, než začalo pršet. Přívalový déšť postihl hlavně jihofrancouzský departement Gard, kde muselo být ve čtvrtek evakuováno 750 lidí. Pohotovost byla vyhlášena v šesti departementech a celkově bylo třeba evakuovat na 1600 lidí. K zásahu byly nasazeny také vrtulníky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme