Francie nesouhlasí s kritikou Alžírska kvůli ozbrojenému zásahu proti teroristům

Francouzský prezident Francois Hollande prohlásil, že Alžírsko zvolilo v konfrontaci s teroristy správný postup. Militantní islamisté v sobotu zabili posledních sedm rukojmích zadržovaných v plynárenském podniku na jihovýchodě země, poté je při finálním útoku zlikvidovali alžírští vojáci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident François Hollande | Foto: Reuters

Některé země, včetně Velké Británie, postup alžírského komanda kritizovaly kvůli tomu, že o osvobozovací operaci jeho vedení nikoho neinformovalo.

Prezident Hollande však postup Alžírska obhajoval. „V situaci, kdy teroristé vezmou tolik rukojmích a jsou připraveni je všechny zabít, mi tento postup připadá nejvhodnější,“ prohlásil Hollande a dodal, že s teroristy nelze vyjednávat.

Při dramatu v Alžírsku zemřela nebo se pohřešuje pětice Britů

Číst článek

Francouzská média konstatují, že islámští radikálové zaútočili v Alžírsku i proto, že tamní vláda poskytla Francii vzdušný prostor v souvislosti s intervencí v Mali.

Francie má v Mali v současnosti už přes dva tisíce mužů, ale ministr zahraničí Laurent Fabius zdůraznil, že mise francouzských jednotek je dočasná a kontrolu nad severem země by měli převzít co nejdříve vojáci ze sousedních afrických zemí.

Jan Šmíd, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme