Česko 1:3 USA

Francie nesouhlasí s kritikou Alžírska kvůli ozbrojenému zásahu proti teroristům

Francouzský prezident Francois Hollande prohlásil, že Alžírsko zvolilo v konfrontaci s teroristy správný postup. Militantní islamisté v sobotu zabili posledních sedm rukojmích zadržovaných v plynárenském podniku na jihovýchodě země, poté je při finálním útoku zlikvidovali alžírští vojáci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident François Hollande | Zdroj: Reuters

Některé země, včetně Velké Británie, postup alžírského komanda kritizovaly kvůli tomu, že o osvobozovací operaci jeho vedení nikoho neinformovalo.

Prezident Hollande však postup Alžírska obhajoval. „V situaci, kdy teroristé vezmou tolik rukojmích a jsou připraveni je všechny zabít, mi tento postup připadá nejvhodnější,“ prohlásil Hollande a dodal, že s teroristy nelze vyjednávat.

Při dramatu v Alžírsku zemřela nebo se pohřešuje pětice Britů

Číst článek

Francouzská média konstatují, že islámští radikálové zaútočili v Alžírsku i proto, že tamní vláda poskytla Francii vzdušný prostor v souvislosti s intervencí v Mali.

Francie má v Mali v současnosti už přes dva tisíce mužů, ale ministr zahraničí Laurent Fabius zdůraznil, že mise francouzských jednotek je dočasná a kontrolu nad severem země by měli převzít co nejdříve vojáci ze sousedních afrických zemí.

Jan Šmíd, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme