Francie zvýší počet vojáků v ulicích na 7000. Posílí tak ochranu památek, škol a svatostánku po útoku v Nice

Francie po čtvrtečním islamistickém útoku v Nice nasadí další vojáky kvůli posílení ochrany památek, škol a svatostánků - jejich počet se více než zdvojnásobí na 7000. Řekl to francouzský prezident Emmanuel Macron. Podle něj nyní útoku čelí celá země, a to kvůli ochraně svých hodnot jako jsou svoboda a odhodlání nepoddat se teroru.

Nice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté v Nice.

Policisté v Nice. | Foto: Eric Gaillard/Pool | Zdroj: Reuters

Muž s nožem ve čtvrtek při útoku v kostele v jihofrancouzském přímořském městě Nice zabil tři lidi, během činu i po zadržení policií provolával arabsky Alláhu akbar (Bůh je velký).

Podle Macrona šlo o islamistický útok, už druhý za poslední měsíc. V půlce října mladík čečenského původu brutálně zavraždil středoškolského učitele za to, že při výuce ukazoval karikatury proroka Mohameda.

Útočník v Nice nožem zabil tři lidi, další zranil. Starosta čin označil za terorismus

Číst článek

Francouzský prezident útok v Nice během návštěvy města odsoudil a zdůraznil, že se jednalo o útok na katolíky. „Celý národ nyní stojí a bude stát na jejich straně, tak aby byla v naší zemi nadále zaručena svoboda vyznání,“ řekl.

Vojáky k ochraně strategických míst francouzská vláda povolala po teroristických útocích v Paříži z ledna 2015. V rámci takzvané operace Sentinelle vojáci hlídkují v ulicích a střeží náboženské stavby a místa s velkým výskytem lidí. Dosud jich bylo nasazeno 3000, nyní je posílí další 4000 příslušníků armády.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme