Francie obhajuje deportace rumunských Romů

Francouzská vláda odmítá kritiku za deportaci Romů zpět do jejich vlasti. Ministr pro imigraci Eric Besson prohlásil, že Francie nepotřebuje od nikoho dostávat lekce, neboť patří mezi země, které jsou přistěhovalectví nejvíce otevřeny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

z Francie do Rumunska se vrátila první skupina Romů

z Francie do Rumunska se vrátila první skupina Romů | Zdroj: ČTK

Ministr znovu opakoval, že deportace Romů, kteří nejsou v zemi v souladu se zákonem, probíhá dlouhodobě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Šmíd o kritice odsunu Romů z Francie

Některé organizace pro lidská práva kritizují Francii za přechodná opatření na ochranu svého trhu, v jejichž důsledku tak Romové nemohou pracovat a jsou nuceni k hledání jiných cest jak se uživit.

Některé francouzské deníky také přinášejí svědectví o tom, jak se někteří Romové vrátili do Francie už poosmé, když předtím pokaždé vyinkasovali příspěvek ve výši tři sta eur.

Za poslední dva dny odletělo ve třech letadlech do Rumunska na dvě stě dvacet lidí, a to vyvolalo otázky ze strany Evropské unie i od organizací pro lidská práva. Do konce měsíce chce přitom Francie deportovat asi osm set padesát Romů.

Jan Šmíd, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme