Francie obnoví pátrání po troskách letounu z linky Rio - Paříž

Francouzské ministerstvo dopravy oznámilo, že chce pokračovat v pátrání po troskách letadla, které se loni na jaře zřítilo do moře na cestě z Ria de Janeira do Paříže.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecká doprava

Letecká doprava | Foto: Jan Rosenauer

Byla to dosud největší katastrofa v dějinách francouzské letecké společnosti Air France Zahynulo při ní 228 lidí.

Francie chystá další rozsáhlou pátrací akci na únor příštího roku. Počítá s využitím nejmodernější techniky, která bude k dispozici. Předchozí tři fáze pátrání mnoho nového nepřinesly. Nepodařilo se zejména najít černé skříňky, jejichž záznam by mohl vnést jasno do toho, proč let společnosti Air France číslo 447 skončil tragédií.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Pokorný o pátrání po příčinách leteckého neštěstí

Letoun před zmizením vyslal během 4 minut 24 chybových hlášek - byl odpojen autopilot, kolaboval jeden systém za druhým a silně poklesl tlak v kabině. Podle vyšetřovatelů je jisté, že rychloměry stroje před pádem poskytovaly navzájem rozdílné údaje o skutečné rychlosti letadla.

Milan Kopp, Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme