Francie odškodní novináře za zmatky provázející jednání ministrů EU

Francouzské předsednictví v Evropské unii provází chaos v organizaci neformálních schůzek ministrů. Na zmatky v zajištění podmínek práce pro novináře na těchto setkáních si stěžovali reportéři s akreditací v Bruselu. Francie slíbila, že se už chyby v organizaci nebudou opakovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novináři v tiskovém středisku během | Foto: Miroslav Konvalina

Mnoho žurnalistů se 9. září vydalo na ukrajinsko-unijní summit do podalpského střediska Evian. Ten ale prezidentská kancelář nečekaně přesunula do stovky kilometrů vzdálené Paříže a neoznámila to na webové stránce francouzského předsednictví v Unii.

To byla poslední kapka, která přiměla Mezinárodní novinářskou asociaci k ostré stížnosti na chatrnou francouzskou organizaci takových schůzek. Faktury za dopravu a ubytování v Evianu nakonec proplatí novinářům Elysejský palác.

V tiskových střediscích při neformálních setkáních ministrů často nebyl dostatek pracovních stolů ani elektrických přípojek a internetová síť byla nestabilní. Francie slíbila, že po zbytek jejího předsedání Unii se už podobné excesy neobjeví.

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme