Rebel na růžové plachtě. Klimatičtí aktivisté vyvěsili transparent z Eiffelovy věže

Příznivci hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) v neděli z Eiffelovy věže vyvěsili transparent s nápisem Rebel. Akcí zahájili týden protestů a demonstrací, kterými chtějí přimět nejen francouzskou vládu k zlepšení boje s klimatickými změnami, informovala agentura AFP.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příznivci hnutí Extinction Rebellion v neděli z Eiffelovy věže vyvěsili transparent s nápisem Rebel. | Zdroj: Profimedia

Pět růžových plachet s písmeny, které dohromady vytvořily slovo Rebel, vyvěsili aktivisté z prvního patra ikonické pařížské památky. Akce se podle AFP zúčastnily asi dvě desítky aktivistů, z toho osm lezců.

„Zdravotnická krize dodala našemu poselství na váze,“ řekla agentuře AFP Léa Lecoupleová, jedna z členů hnutí Extinction Rebellion, kteří v neděli přišli před Eiffelovu věž.

Pandemie a restrikce přijaté v boji s koronavirem podle ní totiž ukázaly, že je možné snížit emise oxidu uhličitého a že letadla mohou přestat létat.

„Eiffelova věž je celosvětový symbol. Chceme říci: Všechno zastavte. Otevřete oči, je tu nouzová situace,“ dodala Lecoupleová.

Vyvěšení transparentu z prvního patra Eiffelovy věže je podle AFP symbolickým zahájením protestních akcí ve Francii, které se budou nacházející týden odehrávat v rámci celosvětové „říjnové rebelie“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme