Protiteroristická jednotka po třech dnech zadržela podezřelého z bombového útoku ve Francii

Francouzská policie po třech dnech dopadla a zatkla muže podezřelého z výbuchu v centru Lyonu. Oznámil to v pondělí ministr vnitra Christophe Castaner. Muž v pátek večer zranil 13 lidí a použil pravděpodobně podomácku vyrobenou bombu.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyonský policista | Foto: Emmanuel Foudrot | Zdroj: Reuters

Castaner na twitteru poděkoval protiteroristické jednotce, která se na pátrání po pachateli podílela spolu s policií a tajnou službou. Kde byl podezřelý zadržen, z tweetu není jasné.

Colis piégé à #Lyon : un suspect vient d’être interpellé.
Je salue la mobilisation de la SDAT, de la police judiciaire de Lyon et de la DGSI, co-saisies par la section antiterroriste du parquet de Paris.
Leur action conjointe est déterminante.

10:12 – 27. 05. 2019

828 2208

K útoku se nikdo nepřihlásil a vyšetřovatelé vyslechli mnoho svědků. Útok byl spáchán před pekařstvím a prověřovaly se stopy DNA, které pachatel na místě zanechal. K výrobě bomby měl posloužit peroxid acetonu (TATP), což je nestabilní a podomácku vyrobitelná výbušnina. V březnu 2016 v Bruselu a v roce 2015 v Paříži tuto látku použili islamisté při atentátech.

V Lyonu pachatel výbušninu odložil před pekařstvím na pěší zóně v centru města. Bezpečnostní kamery zachytily maskovaného muže, který na místo dotlačil kolo a odložil balíček. Pak se z dosahu kamer vzdálil.

Případ se vyšetřuje jako pokus o vraždu s možnými teroristickými pohnutkami, spáchaný za denního světla a s použitím výbušniny schopné zasáhnout velké množství lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme